Potrzebujesz gotówki? Skorzystaj z pożyczki pod zastaw samochodu!Potrzebujesz gotówki? Nie masz wystarczająco czasu na dopełnienie formalności, których żądają banki, albo nie spełniasz ich warunków? Skorzystaj z pożyczki pod zastaw samochodu, która może stanowić idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

 

Kiedy warto skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu?

Zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji warto skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu? Zawsze warto zastanowić się nad tym indywidualnie, jednak warto wybrać to rozwiązanie w przypadku niskiej zdolności kredytowej. To najwygodniejsza opcja także dla osób, które nie mają wystarczająco czasu na długie formalności w bankach. Pożyczając pieniądze pod zastaw auta, klient może zyskać pewność, że otrzyma kwotę, o którą wnioskuje, ponieważ w umowie nie ma zbędnych kruczków prawnych.

Pożyczka pod zastaw samochodu udzielana jest przez firmy pożyczkowe takie jak https://autokapital.pl. Decyzje o udzieleniu pożyczki są zazwyczaj wydawane w bardzo krótkim czasie, a zabezpieczeniem pożyczki jest pojazd, który wciąż można użytkować. Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania nie zmienia komfortu życia pożyczkobiorcy, który nie musi bać się o utratę danego pojazdu, jeżeli tylko spłaci kredyt w terminie.

Pożyczka pod zastaw auta - rozwiązanie dla osób z niską zdolnością kredytową

Pożyczka pod zastaw samochodu to doskonałe rozwiązanie dla osób z niską zdolnością kredytową. Przy ubieganiu się o ten rodzaj pożyczki nie jest wymagana zdolność kredytowa na tak wysokim poziomie, jak ten często wymagany przez banki. Nie jest również konieczne zaświadczenie o zarobkach czy rodzaju zatrudnienia. W związku z tym dostępność tego rodzaju pożyczki jest znacznie większa niż np. kredytu czy pożyczki bankowej lub kredytu hipotecznego. Zabezpieczenie w tym rodzaju pożyczki ustanawiane jest na samochodzie, który jest finansowany.

Kredyt pod zastaw samochodu udzielony może zostać na kwotę, która bezpośrednio zależna jest od wartości i stanu technicznego samochodu. Warto zaznaczyć ponadto, że pożyczka taka jest bezpieczniejsza od wielu różnych form finansowania. W porównaniu z kredytem hipotecznym nawet problem z jej terminową spłatą wiąże się ze znacznie mniej odczuwalnymi konsekwencjami, często i tak w takim przypadku osoby decydują się na sprzedaż samochodu. Dodatkowo, w odróżnieniu od tradycyjnych chwilówek pozwala ona uzyskać większą kwotę, a także spłacić ją w zdecydowanie dogodniejszy sposób. Po spłacie zobowiązania samochód ponownie staje się wyłączną własnością pożyczkobiorcy, a ślad istniejącego zabezpieczenia na nim zostaje usunięty z jego dokumentów.