Odkurzanie w domu, w którym są zwierzaki – na co zwrócić uwagę?Zwierzęta w domu to niezwykła radość, ale także wiążące się z tym obowiązki. Mając psa czy kota, znacznie trudniej utrzymać w domu czystość. Wszechobecna sierść, a często także piasek czy błoto, to codzienność właścicieli czworonogów. Jak sobie poradzić z tym problemem, gdy nie chcesz rezygnować z idealnej czystości? O jakim wyposażeniu do domu warto pamiętać, aby ułatwić sobie codzienne sprzątanie? Doradzamy, jak wybrać najlepszy odkurzacz do sprzątania po zwierzakach.

Jak utrzymać czystość, mając zwierzaka?

Plusów posiadania w domu zwierzaka jest mnóstwo. Jeśli chodzi o minusy, największym jest z pewnością dodatkowe sprzątanie. Zwierzęta wychodzące, jak pies, sprawiają, że w domu znajduje się nie tylko więcej sierści, ale też kurzu i błota. O ile usuwanie tego typu zabrudzeń z twardej podłogi jest dość łatwe, o tyle sytuacja komplikuje się w przypadku dywanów. Odpowiednie wyposażenie może jednak znacznie ułatwić to trudne zadanie. Mowa tutaj o odkurzaczu z turboszczotką. Jest to specjalna końcówka do odkurzacza, w której wnętrzu znajduje się wałek. Pod wpływem zasysanego powietrza, wspomniany wałek obraca się i świetnie zbiera wszelkie zabrudzenia. Tuboszczotka jest niezwykle efektywna, jeśli chodzi o zbieranie sierści zwierząt. Wystarczy pamiętać o tym, aby regularnie czyścić samą końcówkę aby się nie zapychała.

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Odkurzanie mieszkania to najprostszy sposób na szybkie zaprowadzenie czystości. Skuteczne modele odkurzaczy mozesz zobaczyć na www.ranking-odkurzacz.pl. Pamiętaj, że długofalowo istotny jest również sposób gromadzenia sierści czworonogów i rodzaj pojemnika, do którego jest ona zbierana. Świetnym wyborem jest odkurzacz bezworkowy. Dlaczego? Ponieważ minimalizuje on ryzyko unoszenia się kurzu i sierści w trakcie sprzątania. Brak konieczności wymieniania worków oznacza także mniejsze koszty. Zbiornik można szybko opróżnić, nawet gdy jest zapełniony jedynie w połowie. Wybierając taki model, nie trzeba zwracać uwagi na wielkość pojemnika na zanieczyszczenia.

Przy okazji warto obalić mit, mówiący o tym, iż odkurzacze bezworkowe mają mniejszą siłę ssania. Aktualnie dostępne modele charakteryzują się również wysoką skutecznością w sprzątaniu, co odkurzacze workowe. A gdy sierść jest wyjątkowo gęsta i zapycha filtry, można ją w każdym momencie wyrzucić z pojemnika prosto do kosz na śmieci. Wszystkie wymienione zalety przekładają się na to, że wysokiej jakości model bezworkowy to zakup na lata.