Kobieta z diastemąDiastema to przerwa między dwoma przednimi zębami, która niekoniecznie jest widoczna. Diastemy mogą być obecne lub nieobecne. Diastema to termin odnoszący się do luki między dwoma przednimi zębami, która niekoniecznie jest widoczna. Diastemy mogą być obecne lub nieobecne. Wada zgryzu, w której jeden lub więcej zębów jest stłoczonych w przestrzeni, może powodować, że będą pojawiać się jako luki, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest, co skutkuje słabą higieną jamy ustnej i problemami z zębami W tym artykule opowiem o różnych typach diastem , ich przyczyny i sposób, w jaki mogą wpływać na Twoje zdrowie.

Jak leczyć diastemy spowodowane chorobą dziąseł?

Diastema to przerwa między zębami. Może to być spowodowane chorobą dziąseł lub urazem. Leczenie zależy od stanu, który je powoduje, ale istnieje wiele metod, które mogą pomóc złagodzić dyskomfort i poprawić zdrowie jamy ustnej. Diastema jest częstym problemem, który większość ludzi ma w pewnym momencie swojego życia z powodu choroby dziąseł lub urazu, ale nie musi to być duży problem, jeśli dbasz o siebie i swoje zęby.

Zły stan zdrowia jamy ustnej wiąże się z cukrzycą, chorobami serca, udarem, a nawet zaburzeniami psychicznymi, dlatego ważne jest, aby dbać o zęby, szczotkując je dwa razy dziennie pastą do zębów i codziennie nitkować nitką.

Zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że chorobie dziąseł można skutecznie zapobiegać i leczyć. Wiele osób codziennie myje zęby, ale dziąsła pozostawiają nietknięte. Prowadzi to do bakterii w jamie ustnej, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak zawał serca, udar, a nawet śmierć. Najczęstszymi sposobami zapobiegania chorobom dziąseł są regularne kontrole dentystyczne.

Jak zamknąć diastemę u stomatologa?

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat kliniki i szpitale dentystyczne odnotowały znaczny wzrost liczby pacjentów z diastemą. Diastema to przerwa między dwoma zębami. Jest to spowodowane zbyt dużą przestrzenią między zębami, uwarunkowaniami genetycznymi lub ortodontycznymi. Istnieje wiele różnych metod zamykania luki, takich jak aparat ortodontyczny, Invisalign, a ostatnio niewidoczne nakładki. Przyczyn diastemy jest wiele. Niektóre z nich to:

- Uraz zębów lub szczęk.

- Zęby, które zostały wybite, przemieszczone lub w inny sposób uszkodzone.

- Zdeformowane usta i nos i/lub trudności w oddychaniu przez usta.

- Zmniejszone napięcie mięśni dolnej części twarzy z powodu braku aktywności fizycznej.

- Utrata gęstości kości spowodowana niektórymi lekami, stanami lub chorobami, takimi jak osteoporoza.

Podsumowanie przewodnika po naprawie i leczeniu diastemy

Diastema to przestrzeń między zębami górnymi i dolnymi. To tam spotykają się zęby. Szczelina może mieć różny rozmiar, ale zazwyczaj jest niewielka, pomyśl o małym palcu trzymanym na wyciągnięcie ręki. Jeśli nigdy wcześniej nie doświadczyłeś diastemy, zdecydowanie zalecamy wizytę u dentysty i wizytę u dentysty, aby zapobiec problemom z zębami.

Możesz nie być tego świadomy, ale istnieje stan, który może spowodować nieprawidłowe ustawienie szczęki. Ten stan, zwany diastemą, może powodować wiele problemów, takich jak próchnica zębów i choroby dziąseł. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne leczenie diastemy!